Náš tým

Mgr. Tomáš Hokr, LL.M.

Vzdělání

Právnická fakulta Univerzity Karlovy (Mgr. 2012),Georgetown University Law Center (LL.M. in International Business and Economic Law, Certificate in International Arbitration and Dispute Resolution, 2015)

University of Helsinki (2011)

Ocenění, stipendia

Oceněn Distinction za vynikající studijní výsledky v rámci programu a zařazen na děkanský seznam (Dean’s List) za vynikající studijní výsledky v rámci specializace (International Business and Economic Law)
Georgetown Merit Scholarship

Hlavní oblasti specializace

Mezinárodní rozhodčí řízení, soudní řízení, právo veřejných zakázek a veřejné podpory, regulace podnikání

Jazyky, v nichž poskytuje právní služby

čeština, angličtina, francouzština, slovenština

Členství v profesních, odborných organizacích a poradních sborech

Česká advokátní komora, Young ICCA (International Council for Commercial Arbitration); Young International Arbitration Group (YIAG); International Center for Dispute Resolution Young & International (ICDR Y&I)

Předchozí působení

Hendler Lyons Flores, PLLC

Tomáš je partnerem advokátní kanceláře Bříza & Trubač. Před příchodem do Bříza & Trubač působil v americké advokátní kanceláři Hendler Lyons Flores, PLLC se sídlem v Austinu, Texas, Spojené státy. Tomáš se v Austinu věnoval převážně sporové agendě a zastupování klientů před soudy a mimosoudními institucemi.

Reference

Tomáš se primárně zabývá sporovou agendou, daňovým právem, právem EU a problematikou veřejných zakázek. Podílel se na právním zastupování v mezinárodní obchodní arbitráži dle rozhodčích pravidel LCIA, ICC a DIS. Má zkušenosti jako člen týmů zastupujících klienty a klientů (class actions) v soudních řízeních před státními i federálními soudy více než deseti států USA.

Publikační činnost
  • Tomáš Hokr: Refusal to License Intellectual Property under the Innovation Microscope (2015)
  • Petr Bříza & Tomáš Hokr: International Arbitration - 2nd Edition (Czech Republic chapter) (GLI, 2016)

Kontakt

Email
tomas.hokr[at]brizatrubac.cz