Náš tým

Mgr. David Línek

E-mail: david.linek@brizatrubac.cz
Telefon: +420 737 771 850


Oblasti specializace


Vzdělání

  • Právnická fakulta University Karlovy (Mgr., 2018)
  • Tilburg University (Erasmus+, 2016-2017)

Hlavní oblasti specializace

Transakční poradenství, Právo hospodářské soutěže a nekalá soutěž, Právo obchodních společností, Řešení sporů, Smluvní agenda

Jazyky, v nichž poskytuje právní služby

  • čeština
  • angličtina

Předchozí působení

David je advokátem, který se k Bříza & Trubač připojil v červenci 2021. Předtím působil jako paralegal a advokátní koncipient v kanceláři Kocián Šolc Balaštík (2017-2021), kde se zaměřoval zejména na transakční poradenství, právo hospodářské soutěže, sporovou agendu a právo EU. David rovněž působil půl roku v advokátní kanceláři GERADIN PARTNERS v Bruselu, kde se podílel na zastupování klientů podezřelých z narušení hospodářské soutěže před Evropskou komisí.

Publikační činnost

  • Jurisdiction Aspects of Private Enforcement of Competition Law in the EU, Competition Law International (Volume 15 Number 1, May 2019)

Poslední aktuality

Kancelář Bříza & Trubač se podílela na vzniku vzorové investiční dokumentace pro startupy

Naše advokátní kancelář Bříza & Trubač se stala součástí iniciativy CzechStartupDocumentation. Tato iniciativa, která spojila síly 19 renomovaných advokátních kanceláří, zveřejnila k volnému užití vzorovou investiční dokumentaci pro startupy. Ta je dostupná na webu czechstartupdocs.com.

Advokát David Línek upozornil v příspěvku pro EPRAVO.CZ na problematiku posuzování dohod o určování cen pro další prodej (tzv. RPM dohody).

Tento typ dohod je ze strany českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže jedním z nejčastěji pokutovaných deliktů za porušení práva hospodářské soutěže. Současná praxe českých orgánů však nemusí být plně v souladu s aktuální judikaturou Soudního dvora Evropské unie.

Donio se stává součástí Livesport Group a my byli u toho

Česká společnost Livesport, která patří mezi světově významné poskytovatele výsledků a informací ze světa sportu, se stala novým partnerem crowdfundingové platformy Donio. Naše advokátní kancelář se na tomto kroku ráda podílela.