Náš tým

Mgr. Barbora Klimešová

Email: barbora.klimesova@brizatrubac.cz


Oblasti specializace


Vzdělání

  • Právnická fakulta Univerzity Karlovy (Mgr. 2017)

  • University of Groningen, Nizozemsko (Erasmus+, 2015-2016)

Jazyky, v nichž poskytuje právní služby

  • čeština
  • angličtina

Předchozí působení

Barbora je advokátní koncipientkou v Bříza & Trubač od listopadu 2017, kam nastoupila po dokončení magisterského studijního programu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. V průběhu studií pracovala jako studentka v největší české advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners, poté pracovala na pozici paralegal v advokátní kanceláři bnt attorneys-at-law (2013 - 2014) a v posledním roce studií (2016 - 2017) pracovala jako právní asistent v advokátní kanceláři Next Legal.

Publikační činnost

  • KLIMEŠOVÁ, Barbora, KOŽELUHA, Patrik. Jak na pružnou pracovní dobu ve státní svátky, 18. 3. 2020,  Epravo.cz, dostupné online.
  • KLIMEŠOVÁ, Barbora. Kdy si lze přečíst e-maily bývalého zaměstnance, 5. 6. 2020, Právní rádce, dostupné online.

Poslední aktuality

Týká se vás novela zákona o obchodních korporacích účinná od 1. 1. 2021?

Tápete v tom, zda se Vaší společnosti týká novela zákona o obchodních korporacích? Patrik a Barbora, kteří se u nás specializují na korporátní právo, si pro Vás připravili stručný přehled těch nejzásadnějších změn.

Kdy si lze přečíst e-maily bývalého zaměstnance?

Otázkou, jak naložit s obsahem i samotnou pracovní e-mailovou schránkou bývalého zaměstnance se ve svém posledním článku zabývaly naše advokátní koncipientky Veronika Zhejbalová a Barbora Klimešová.