AKTUALITY

Pozor na obchodování s kryptoměnami, zaznělo na konferenci o tax compliance

Nejen o tom, na co se budou letos zaměřovat finanční úřady v Česku, ale například i o nejnovějším vývoji ohledně evidence skutečných majitelů nebo whistleblowingu přednášeli partneři a advokáti Bříza & Trubač na online semináři pořádaném společností EPRAVO.CZ v lednu letošního roku.

Tým Bříza & Trubač se rozšířil o tři nové posily

Novými členy advokátní kanceláře se stali advokát Martin Bareš spolu s koncipienty Annou Kalašnikovovou a Kristiánem Hajdukem.

Členové Bříza & Trubač budou přednášet na konferenci o tax compliance

Ve čtvrtek 19. ledna se bude konat online konference organizovaná společností EPRAVO.CZ, která se bude týkat podstatných (nejen) daňových novinek, na něž by se podnikatelům nemuselo v roce 2023 vyplatit zapomenout.

Advokátka Markéta Kořínková byla součástí panelu na konferenci s protikorupční tématikou

Advokátka Bříza & Trubač Markéta Kořínková vystoupila na prosincové konferenci organizované Prague City University o protikorupčních opatřeních v souvislosti s dosažením cílů udržitelného rozvoje.

Zakládající partner Bříza & Trubač (nejen) o generacích Y a Z

Ondřej Trubač se v úvodníku Bulletinu advokacie (11/22) zamýšlí nad soužitím zástupců všech generací v advokacii.

Právní poradenství pro BizzTreat při spojení se skupinou SUDOP

Advokátní kancelář Bříza & Trubač poskytovala právní poradenství BizzTreat, české technologické společnosti zaměřené na datovou analytiku, při jejím akvírování ze strany projektové a inženýrské skupiny SUDOP.

Vyšlo druhé vydání úspěšné publikace o právu EU s Petrem Břízou jako spoluautorem

Druhé vydání knihy Vnitrostátní aplikace práva Evropské unie, jejímž spoluautorem je i zakládající partner naší advokátní kanceláře Petr Bříza, vyšlo v první polovině prosince. Kniha je vzhledem ke svému zaměření užitečným nástrojem pro všechny praktikující právníky v Česku, neboť právo EU na nás dnes číhá prakticky na každém kroku.

Přednášky Petra Břízy a Marty Zavadilové pro soudce, státní zástupce a kolegy advokáty

Ještě nyní v adventním období se uskuteční několik seminářů jednoho ze zakládajících partnerů kanceláře Petra Břízy a advokátky Marty Zavadilové, které se budou týkat sporové agendy, práva EU a mezinárodního práva soukromého.

Konference Trestní právo daňové už příští týden

Už ve čtvrtek 10. listopadu se bude v Praze konat prestižní a výborně obsazená konference Trestní právo daňové, na níž vystoupí přední experti a kterou spolupořádá advokátní kancelář Bříza & Trubač.

Markéta Polendová o evidenci skutečných majitelů

Od začátku října je účinná novela zákona o evidenci skutečných majitelů. Jaké dopady budou mít změny, které přináší, do praxe? V článku pro EPRAVO.CZ se o nich rozepsala advokátní koncipientka Bříza & Trubač Markéta Polendová.

Partneři kanceláře přednášeli o daňové kriminalitě

V životě podnikatelů nezřídka nastanou situace, kdy jim daňové otázky takříkajíc přerostou přes hlavu. Ve své přednášce 14. října 2022 v rámci kurzu Juridikum na téma „Typické situace, kdy podnikatele „zasáhne“ trestní právo daňové a jak jim čelit“ se Ondřej Trubač a Patrik Koželuha snažili tyto situace účastníkům přednášky co nejvíce přiblížit.

Petr Bříza jedním z autorů nově vydané publikace „Převody obchodních podílů a akcií“

Partner naší advokátní kanceláře Petr Bříza se zabýval některými otázkami přeshraničních převodů podílů a akcií v nové publikaci autorského kolektivu pod záštitou editorů Bohumila Havla a Zuzany Nevolné

Tomáš Hokr vystoupil na arbitrážní konferenci v Bratislavě

Dne 8. září v Bratislavě se uskutečnila konference mladých právníků činných v oblasti mezinárodní arbitráže pod záštitou ICC YAAF, v rámci které vystoupil i partner naší kanceláře Tomáš Hokr.

Bříza & Trubač se podílí na přípravě vzorové investiční dokumentace pro startupy

Naše kancelář se zapojila do projektu, jehož cílem je vytvořit jednotnou investiční dokumentaci pro startupy, fondy a jiné začínající společnosti

Evropská komise zařadila Petra Břízu na seznam rozhodců pro dvoustranné spory v rámci obchodních dohod EU se třetími zeměmi

Evropská komise zařadila Petra Břízu na seznam rozhodců pro dvoustranné spory v rámci obchodních dohod EU se třetími zeměmi

Na konferenci o arbitrážích vystoupil i Petr Bříza

Na odborné konferenci Jak využít arbitráž pro efektivní řešení sporů pořádané portálem EPRAVO.CZ vystoupil i zakládající partner naší kanceláře Petr Bříza

Bříza & Trubač spolupořádala online seminář Tax Compliance 2022

Advokátní kancelář Bříza & Trubač, společně s portálem EPRAVO.CZ a poradenskou kanceláří LeitnerLeitner uspořádali online seminář Tax Compliance 2022, na kterém přednášeli naši partneři Ondřej Trubač a Patrik Koželuha

Petr Bříza přednášel na letní škole v Kodani

Partner naší advokátní kanceláře Petr Bříza přednášel na letní škole mezinárodního obchodního práva

Co si pohlídat při investičním vstupu do start-upu?

Ať už máte start-up nebo jste investorem plánující vstup do start-upu, bude se vám hodit náš praktický průvodce.

Marta Zavadilová a Bára Piskačová v novém článku proč se nespoléhat pouze na smlouvu o smlouvě budoucí

Proč se nespoléhat pouze na smlouvu o smlouvě budoucí, ale řádně převzít závazky i do hlavní realizační smlouvy.

Bříza & Trubač spolupořádá online seminář Tax Compliance 2022

Advokátní kancelář Bříza & Trubač, společně s portálem EPRAVO.CZ a poradenskou kanceláří LeitnerLeitner, připravili online seminář Tax Compliance 2022 o daňových rizicích, kde vystoupí i soudkyně NSS.

Bříza & Trubač získalo ocenění v prestižním žebříčku The Legal 500

V letošním hodnocení prestižního žebříčku advokátních kancelářích The Legal 500 (Legalease) se naše advokátní kancelář posunula v kategorii daní z úrovně 3 na úroveň 2.

Bříza & Trubač posílili svůj tým o nového advokáta

Tým našich advokátů nově rozšířil Jakub Kučera.

Bříza & Trubač zastupuje izraelského investora v arbitráži se státem

Po dvou letech byla proti České republice zahájena nová mezinárodní arbitráž.

Je dobré, když chcete pomáhat. Ještě lepší, když víte jak.