AKTUALITY

Jan Exner získal cenu pro nejlepšího vyučujícího Právnické fakulty UK

Náš advokát Jan Exner se vedle poskytování právních služeb věnuje i akademické činnosti. Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy učí sportovní právo a právo EU. V rámci festivalu Noc fakulty 2023 získal Jan Exner cenu za výbornou vzdělávací činnost na fakultě pro nejlepšího vyučujícího.

Barbora Klimešová se vyjádřila k novele zákoníku práce

Ve spolupráci se společností sloneek naše partnerka Barbora Klimešová připravila základní přehled změn, které přináší aktuálně velmi diskutovaná novela zákoníku práce.

V nedávné době se kancelář Bříza & Trubač podílela na důležitých transakcích

Advokátní kancelář Bříza & Trubač poskytovala právní poradenství prodávajícímu při prodeji 100 % majetkové účasti ve skupině Včelka, největším českém poskytovateli služeb domácí zdravotní péče.

Kancelář Bříza & Trubač se podílela na vzniku vzorové investiční dokumentace pro startupy

Naše advokátní kancelář Bříza & Trubač se stala součástí iniciativy CzechStartupDocumentation. Tato iniciativa, která spojila síly 19 renomovaných advokátních kanceláří, zveřejnila k volnému užití vzorovou investiční dokumentaci pro startupy. Ta je dostupná na webu czechstartupdocs.com.

Advokát David Línek upozornil v příspěvku pro EPRAVO.CZ na problematiku posuzování dohod o určování cen pro další prodej (tzv. RPM dohody).

Tento typ dohod je ze strany českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže jedním z nejčastěji pokutovaných deliktů za porušení práva hospodářské soutěže. Současná praxe českých orgánů však nemusí být plně v souladu s aktuální judikaturou Soudního dvora Evropské unie.

Jan Exner, odborník na sportovní právo, od 1. září posílil náš tým.

Od 1. září se náš tým rozrostl o nového kolegu Jana Exnera, který se specializuje na sportovní právo a právo EU. Díky Honzovi jsme schopni našim klientům poskytovat poradenství také v relativně novém oboru sportovního práva.

Dobrá víra v daních bude tématem kongresu IFA v Cancúnu

Zastupování ve sporech s finančními úřady je jednou z vlajkových lodí naší kanceláře. A i když to může lidem mimo obor připadat zvláštní, i taková oblast, kterou jsou daňové spory, podléhá různým trendům.

Marta Zavadilová se stala členkou Evropské sekce IAFL!

Naše partnerka Marta Zavadilová se stala členkou International Academy of Family Lawyers (IAFL)!  Přijetí Marty do této asociace je výsledkem náročného výběrového řízení a zejména výsledkem její tvrdé práce a dlouholetých zkušeností z oblasti rodinného práva, kterému se Marta téměř celý profesní život věnuje.

Co přináší vládní konsolidační balíček

Vládní konsolidační balíček má státu ušetřit přes 97 miliard korun v příštím roce. Nový článek v časopise Ekonom od Ondřeje Trubače a Tomáše Munzara upozorňuje na důležité aspekty těchto změn.

Advokáti do dětských domovů: Zástupci kanceláře poskytli rozhovor Advokátnímu deníku

Partneři kanceláře Barbora Klimešová a Ondřej Trubač spolu s advokátkou Markétou Kořínkovou mluvili v rozhovoru pro Advokátní deník o pro bono pomoci dětem z dětských domovů, na níž se všichni tři významně podílí.

Bříza & Trubač podporuje Právní koktejl

Naše advokátní kancelář se stala partnerem nového podcastu s právní tématikou s názvem Právní koktejl. Jeho autory jsou Andrea Procházková, zástupkyně šéfredaktora magazínu Respekt, a Matěj Slavík z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR.

Pracovní snídaně o novele zákoníku práce a whistleblowingu

V prostorách naší kanceláře v Palladiu se konala pracovní snídaně, na níž partneři kanceláře Barbora Klimešová a Patrik Koželuha seznámili klienty s hlavními novinkami v chystané novele zákoníku práce a s principy nového zákona o ochraně oznamovatelů (whistleblowing).

Ústavní soud k obecným soudům při rozhodování o náhradě újmy na zdraví: Nepřeceňujte závěry znalců

Koncipientka Tereza Händlová se v článku pro EPRAVO.CZ rozepsala o nedávných výhradách Ústavního soudu k nekritickému přejímání výsledků znaleckých zkoumání u náhrady nemajetkové újmy na zdraví.

Tomáš Munzar je Talentem roku 2022

Advokát Bříza & Trubač získal prestižní ocenění v rámci slavnostního galavečera soutěže Právník roku, který se konal 12. května v hotelu International v Brně.

Donio se stává součástí Livesport Group a my byli u toho

Česká společnost Livesport, která patří mezi světově významné poskytovatele výsledků a informací ze světa sportu, se stala novým partnerem crowdfundingové platformy Donio. Naše advokátní kancelář se na tomto kroku ráda podílela.

Začínajícím podnikatelům poradí na webináři Barbora Klimešová

Partnerka Bříza & Trubač povede 17. května online webinář organizovaný marketingovou komunitou #Holkyzmarketingu. Začínající podnikatelé a podnikatelky, ale i ti, kdo zvažují, jak svůj již existující byznys transformovat, na něm uslyší cenné rady a zkušenosti.

Partneři kanceláře míří do Berlína

Barbora Klimešová, Petr Bříza a Tomáš Hokr se v německém hlavním městě zúčastní 11.-12. května pravidelného „midyear“ setkání SCG Legal. Bříza & Trubač jsou členem této prestižní celosvětové sítě advokátních kanceláří od roku 2018.

Bříza & Trubač má dvě nové partnerky

Dosavadní pětice partnerů kanceláře se od 1. května 2023 rozšířila o advokátky Martu Zavadilovou a Barboru Klimešovou.

Poslechněte si Petra Břízu v podcastu zEvropy

Jeden ze zakládajících partnerů kanceláře byl hostem podcastu spojeného s katedrou evropského práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V rozhovoru s Michalem Říhou mluvili například o kariérních začátcích Petra v době prvního předsednictví Česka v Radě EU v roce 2009.

Bříza & Trubač velmi úspěšní i v dalším prestižním ratingu The Legal 500

Hned ve čtyřech oblastech byla naše advokátní kancelář doporučena v aktuálním vydání The Legal 500 EMEA 2023.

Na světě je nový e-book o práci z domova

Advokátka kanceláře Bříza & Trubač Barbora Klimešová se podílela na příručce o problematice práce z domova (home office). Zaměstnavatelé, resp. personalisté, ale i zaměstnanci v publikaci najdou řadu užitečných tipů a informací.

Bříza & Trubač poprvé v prestižní právní ročence Chambers Europe

Analytici britské společnosti Chambers and Partners, která patří k nejlepším právním ratingům na světě, zařadili letos poprvé advokátní kancelář Bříza & Trubač do svého hodnocení v ročence Chambers Europe, a to v oblasti daňového práva.

Petr Bříza nově rozhodcem pro dopingové kauzy

Jeden ze zakládajících partnerů kanceláře byl zapsán na seznam rozhodců Národního rozhodčího soudu pro sport při Národní sportovní agentuře (NSA).

Bříza & Trubač finančně podporují pražský tým studentů v prestižní debatní soutěži CEEMC

Do chorvatského Dubrovníku zamíří na konci dubna trojice studentů pražských práv, a to nikoliv otestovat tou dobou pořád ještě chladné Jaderské moře. Jejich cílem bude změřit síly s ostatními budoucími právníky v už tradiční soutěži v simulovaném soudním řízení Central and Eastern European Moot Court (CEEMC).

Je dobré, když chcete pomáhat. Ještě lepší, když víte jak.