Náš tým

Mgr. Markéta Polendová

E-mail: marketa.polendova@brizatrubac.cz


Oblasti specializace


Vzdělání

  • Právnická fakulta University Karlovy (Mgr. (summa cum laude), 2021)

  • University of Amsterdam, Nizozemsko (Erasmus+, 2019)

Hlavní oblasti specializace

Řešení sporů, mezinárodní právo soukromé, právo EU, rodinné právo, závazkové právo.

Jazyky, v nichž poskytuje právní služby

  • čeština
  • angličtina

Předchozí působení

Markéta je advokátní koncipientkou v Bříza & Trubač od dubna 2021. V průběhu studií působila jako právní asistentka v PRK Partners s.r.o. (2016-2017) a v advokátní kanceláři Mgr. Jana Kubici (2018-2019), v posledním roce studií pak již pracovala v Bříza & Trubač na pozici paralegal (2020-2021). Absolvovala také stáž na civilním úseku Okresního soudu v Rokycanech (2017). Ve třetím ročníku byla členkou vítězného týmu Central and Eastern European Moot Competition 2018, ve stejné soutěži působila pro ročník 2020 jako kouč.

Publikační činnost

  • KOŽELUHA, Patrik, POLENDOVÁ, Markéta. Nový zákon o evidenci skutečných majitelů, 14.4. 2021, epravo.cz, dostupné online.
  • POLENDOVÁ, Markéta. Dotkne se Vás říjnová novela zákona o evidenci skutečných majitelů?, 24. 10. 2022, epravo.cz, dostupné online.
  • POLENDOVÁ, Markéta. Komplikace pro sektor stavebnictví: ručení za mzdové nároky subdodavatele, 22.4. 2024, epravo.cz, dostupné online.

Poslední aktuality

Komplikace pro sektor stavebnictví: ručení za mzdové nároky subdodavatele

Od 1. ledna 2024 vstoupila v platnost novela zákoníku práce, která zavádí povinnost pro podnikatele ve stavebnictví, kteří nově ručí za výplatu mzdy zaměstnancům svých subdodavatelů, a to až do výše minimální mzdy.

Bříza & Trubač velmi úspěšní i v dalším prestižním ratingu The Legal 500

Hned ve čtyřech oblastech byla naše advokátní kancelář doporučena v aktuálním vydání The Legal 500 EMEA 2023.

Markéta Polendová o evidenci skutečných majitelů

Od začátku října je účinná novela zákona o evidenci skutečných majitelů. Jaké dopady budou mít změny, které přináší, do praxe? V článku pro EPRAVO.CZ se o nich rozepsala advokátní koncipientka Bříza & Trubač Markéta Polendová.