AKTUALITY

Legal breakfast na téma "koroNOVINKY" online z Opera

Na množící se dotazy klientů týkající se právních souvislostí pandemie COVID-19 jsme ve spolupráci s Operem reagovali online.

Soudy dávají naději nabyvatelům bytů v rodinných domech na osvobození od daně

Ve čtvrtek 16. dubna 2020 vyšel Kristiánův článek v internetovém deníku EPRAVO.CZ, ve kterém se zabývá velmi zajímavou daňovou kauzou.

Koronavirus jako důvod pro odpuštění či slevu z nájemného u prostor sloužících k podnikání?

Petr a Kristián se v článku pro EPRAVO.CZ, který vyšel 9. dubna 2020, zamysleli nad možnostmi, které dává platné právo nájemcům, kteří mají uzavřené provozovny.

BŘÍZA & TRUBAČ opět oceněna v žebříčku Legal 500 EMEA pro rok 2020

Máme velkou radost, že i letos naše kancelář obhájila umístění v žebříčku TOP 3.

Petr pro Lidové noviny na téma vyšší moci

Petr Bříza se vyjadřoval v Lidových novinách na různé aspekty tématu vyšší moci, včetně příkladů, kdy je a není epidemie vyšší mocí. Celý článek si přečtěte v dnešních Lidových novinách.

Petr Bříza členem předsednictva Rozhodčího soudu při HK a AK ČR

Je nám potěšením oznámit, že Petr Bříza, zakládající partner advokátní kanceláře Bříza & Trubač, byl jmenován členem předsednictva Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky.

Může být koronavirus legitimním důvodem pro neplnění smluvních povinností?

Ve středu 4. 3. 2020 vyšel na serveru epravo.cz Petru Břízovi článek na v posledních dnech velmi diskutované téma, tedy koronaviru.

Patrik Koželuha přednášel o zaměstnávání zahraničních výzkumných pracovníků

V pondělí 24. 2. 2020 Patrik Koželuha již podruhé přednášel na půdě Akademie věd ČR o zaměstnávání zahraničních výzkumných pracovníků.

Tomáš Hokr komentoval návrh zákona o hromadném řízení pro Český rozhlas Plus

Dne 24. 2. 2020 partner naší kanceláře Tomáš Hokr komentoval nový návrh zákona o hromadném řízení v pořadu „Den v 60 minutách“ Českého rozhlasu Plus.

Diskusní snídaně na téma Tax Compliance v OPERO

V úterý dne 11. února 2020 naše advokátní kancelář pořádala ve spolupráci se společností EPRAVO.CZ pracovní snídani na téma Tax Compliance.

Petr Bříza na setkání o vzorovém zákoně UNCITRAL

Dne 11. 2. 2020 moderoval náš partner Petr Bříza diskusi na téma implementace vzorového zákona o mezinárodní obchodní arbitráži do českého právního řádu .

Článek Ondřeje Trubače v únorovém Právním rádci

V únorovém vydání Právního rádce vyšel společný článek našeho partnera Ondřeje Trubače a soudce Nejvyššího soudu Františka Púryho na problematiku zákazu nucení se k sebeobviňování.

S Petrem Břízou o přeshraničních smlouvách

V pondělí 20. 1. 2020 pořádalo Nakladatelství C.H. Beck seminář na téma přeshraničních smluv, který vedl partner naší advokátní kanceláře, Petr Bříza.

Marta Zavadilová hovořila v Lidových novinách o mezinárodních rozvodech

V pondělním vydání Lidových novin byl publikován rozhovor s Martou Zavadilovou na téma přeshraničních rozvodů.

Petr Bříza přednášel na konferenci Soukromé právo 2019

Dne 28.11.2019 se v prostorách Hotelu International Praha konal osmý ročník již tradiční v celorepublikovém měřítku nejvýznamnější civilistické konference "Soukromé právo 2019".

Ondřej Trubač a Kristián Léko na konferenci Daňový řád 2019

V dnech 25.-26.11.2019 se konala tradiční konference zaměřená na správu daní "DAŇOVÝ ŘÁD 2019", které se zúčastnili Ondřej Trubač a Kristián Léko.

Petr Bříza a Marta Zavadilová vedli seminář pro soudce k nařízení Brusel I bis

V pondělí 25.11. 2019 přednášeli Petr s Martou na semináři pořádaném Justiční akademií ČR pro soudce o vybraných otázkách a úskalích spojených s aplikací nařízení Brusel I bis.

Ondřej Trubač a Kristián Léko v Lidových novinách

Ondřej Trubač a Kristián Léko v Lidových novinách

Vede každé doměření daně k trestní odpovědnosti? Odpověď na tuto otázku se dočtete v dnešním článku Lidových novin v rubrice Právo a justice.

Patrik Koželuha a Veronika Zhejbalová přednášeli na téma „Vše, co jste chtěli vědět o pracovním právu, ale báli jste se zeptat“

V rámci přednášky dne 11. listopadu 2019 se Patrik a Veronika zabývali pracovněprávními „evergreeny“, jakými jsou například GDPR, monitoring zaměstnanců a další.

Bříza & Trubač pořádala již 2. konferenci Trestní právo daňové

Dne 7. listopadu 2019 se konala velmi úspěšná konference Trestní právo daňové ve spolupráci s EPRAVO.CZ a za podpory Komory daňových poradců

Petr Bříza spoluautorem komentáře k Občanskému zákoníku

Letos vyšlo již druhé vydání komentáře k Občanskému zákoníku, jednoho z nejúspěšnějších projektů české právní literatury, na kterém se podílel i partner naší kanceláře Petr Bříza.

Bříza & Trubač zaznamenala velký úspěch v žebříčku Právnická firma roku

Naše kancelář se znovu velice úspěšně umístila v nejprestižnějším tuzemském žebříčku advokátních kanceláří Právnická firma roku.

Petr Bříza ve videorozhovoru pro EPRAVO.CZ

Petr Bříza přijal pozvání na rozhovor do studia EPRAVO.CZ k různým aktuálním tématům týkajícím se nejen rozhodčího řízení v České republice.

10 otázek pro Petra Břízu v magazínu EPRAVO.CZ

Kde se Petr vidí za 10 let či co považuje za svůj největší pracovní úspěch? To vše a ještě více o sobě prozradil Petr Bříza v odpovědích na 10 otázek.

Je dobré, když chcete pomáhat. Ještě lepší, když víte jak.