AKTUALITY

10 otázek pro Kristiána Léka v magazínu EPRAVO.CZ

Co přivedlo Kristiána ke studiu práv a do advokacie a jakou roli v tom hrála tramvaj číslo 17?

Petr Bříza a Ondřej Trubač se podílí na nové platformě Rozumné právo

Partneři naší advokátní kanceláře, Petr Bříza a Ondřej Trubač, spolu s dalšími odborníky napříč právními obory založili novou názorovou platformu Rozumné právo.

Kdy si lze přečíst e-maily bývalého zaměstnance?

Otázkou, jak naložit s obsahem i samotnou pracovní e-mailovou schránkou bývalého zaměstnance se ve svém posledním článku zabývaly naše advokátní koncipientky Veronika Zhejbalová a Barbora Klimešová.

Business snídaně: „Jak konsolidovat finanční situaci po pandemii?“

Spojili jsme síly s odborníky z APOGEO Group a zorganizovali jsme pro Vás business snídani, která se uskuteční dne 18. 6. 2020 od 9:00 hodin v Bistro Jan Paukert.

Petr Bříza pro prestižní Kluwer Arbitration Blog

Na prestižním blogu věnujícím se mezinárodním arbitrážím, Kluwer Arbitration Blog, vyšel minulý měsíc článek, jehož autorem je Petr Bříza, zakládající partner naší advokátní kanceláře.

Článek Petra Břízy v the European Legal Forum

V prestižním odborném časopise the European Legal Forum vyšel článek Petra Břízy. Petr v něm rozebírá rozsudek Nejvyššího soudu, podle kterého nejsou otázky týkající se postoupení pohledávky, započtení pohledávek a úroků z prodlení v působnosti Vídeňské úmluvy o smlouvách o mezinárodní koupi zboží. Rozhodnutí přináší zajímavý pohled na kolizní úpravu přeshraničního postoupení a započtení pohledávek a úroků z prodlení.

O hromadných žalobách: Proč (ne)chtít zavést hromadné žaloby

Partner naší advokátní kanceláře Tomáš Hokr spolu s koncipientem Tomášem Munzarem dnes publikovali článek v EPRAVO.CZ.

Legal breakfast na téma "koroNOVINKY" online z Opera

Na množící se dotazy klientů týkající se právních souvislostí pandemie COVID-19 jsme ve spolupráci s Operem reagovali online.

Soudy dávají naději nabyvatelům bytů v rodinných domech na osvobození od daně

Ve čtvrtek 16. dubna 2020 vyšel Kristiánův článek v internetovém deníku EPRAVO.CZ, ve kterém se zabývá velmi zajímavou daňovou kauzou.

Koronavirus jako důvod pro odpuštění či slevu z nájemného u prostor sloužících k podnikání?

Petr a Kristián se v článku pro EPRAVO.CZ, který vyšel 9. dubna 2020, zamysleli nad možnostmi, které dává platné právo nájemcům, kteří mají uzavřené provozovny.

BŘÍZA & TRUBAČ opět oceněna v žebříčku Legal 500 EMEA pro rok 2020

Máme velkou radost, že i letos naše kancelář obhájila umístění v žebříčku TOP 3.

Petr pro Lidové noviny na téma vyšší moci

Petr Bříza se vyjadřoval v Lidových novinách na různé aspekty tématu vyšší moci, včetně příkladů, kdy je a není epidemie vyšší mocí. Celý článek si přečtěte v dnešních Lidových novinách.

Petr Bříza členem předsednictva Rozhodčího soudu při HK a AK ČR

Je nám potěšením oznámit, že Petr Bříza, zakládající partner advokátní kanceláře Bříza & Trubač, byl jmenován členem předsednictva Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky.

Může být koronavirus legitimním důvodem pro neplnění smluvních povinností?

Ve středu 4. 3. 2020 vyšel na serveru epravo.cz Petru Břízovi článek na v posledních dnech velmi diskutované téma, tedy koronaviru.

Patrik Koželuha přednášel o zaměstnávání zahraničních výzkumných pracovníků

V pondělí 24. 2. 2020 Patrik Koželuha již podruhé přednášel na půdě Akademie věd ČR o zaměstnávání zahraničních výzkumných pracovníků.

Tomáš Hokr komentoval návrh zákona o hromadném řízení pro Český rozhlas Plus

Dne 24. 2. 2020 partner naší kanceláře Tomáš Hokr komentoval nový návrh zákona o hromadném řízení v pořadu „Den v 60 minutách“ Českého rozhlasu Plus.

Diskusní snídaně na téma Tax Compliance v OPERO

V úterý dne 11. února 2020 naše advokátní kancelář pořádala ve spolupráci se společností EPRAVO.CZ pracovní snídani na téma Tax Compliance.

Petr Bříza na setkání o vzorovém zákoně UNCITRAL

Dne 11. 2. 2020 moderoval náš partner Petr Bříza diskusi na téma implementace vzorového zákona o mezinárodní obchodní arbitráži do českého právního řádu .

Článek Ondřeje Trubače v únorovém Právním rádci

V únorovém vydání Právního rádce vyšel společný článek našeho partnera Ondřeje Trubače a soudce Nejvyššího soudu Františka Púryho na problematiku zákazu nucení se k sebeobviňování.

S Petrem Břízou o přeshraničních smlouvách

V pondělí 20. 1. 2020 pořádalo Nakladatelství C.H. Beck seminář na téma přeshraničních smluv, který vedl partner naší advokátní kanceláře, Petr Bříza.

Marta Zavadilová hovořila v Lidových novinách o mezinárodních rozvodech

V pondělním vydání Lidových novin byl publikován rozhovor s Martou Zavadilovou na téma přeshraničních rozvodů.

Petr Bříza přednášel na konferenci Soukromé právo 2019

Dne 28.11.2019 se v prostorách Hotelu International Praha konal osmý ročník již tradiční v celorepublikovém měřítku nejvýznamnější civilistické konference "Soukromé právo 2019".

Ondřej Trubač a Kristián Léko na konferenci Daňový řád 2019

V dnech 25.-26.11.2019 se konala tradiční konference zaměřená na správu daní "DAŇOVÝ ŘÁD 2019", které se zúčastnili Ondřej Trubač a Kristián Léko.

Petr Bříza a Marta Zavadilová vedli seminář pro soudce k nařízení Brusel I bis

V pondělí 25.11. 2019 přednášeli Petr s Martou na semináři pořádaném Justiční akademií ČR pro soudce o vybraných otázkách a úskalích spojených s aplikací nařízení Brusel I bis.

Je dobré, když chcete pomáhat. Ještě lepší, když víte jak.