AKTUALITY

Konference na téma Trestní právo daňové

Dne 12. 11. 2020 proběhl ve spolupráci s portálem epravo.cz již třetí ročník konference Trestní právo daňové.

Listopadové novinky

Ondřej Trubač spolu s Tomášem Munzarem publikovali v elektronickém magazínu EPRAVO.CZ článek na téma současného vývoje v kauze Kemwater ProChemie

Petr Bříza a Ondřej Trubač v #podcastysadvokaty

Naši partneři Petr Bříza a Ondřej Trubač při setkání s Renatou Novotnou v #podcastysadvokaty mluvili o úskalích, kterým čelili při založení vlastní advokátní kanceláře.

Advokátní kancelář Bříza & Trubač byla opět oceněna v rámci prestižního tuzemského žebříčku advokátních kanceláří Právnická firma roku

Ve 13. ročníku firemního žebříčku Právnická firma roku za rok 2020 naše kancelář obhájila ocenění Velmi doporučovaná kancelář pro oblast daňového práva.

Ondřej Trubač k novele daňového řádu

Od ledna příštího roku vstoupí v platnost novela daňového řádu, která přinese mimo jiné snížení úroku z prodlení o šest procentních bodů.

Bříza &Trubač ve spolupráci s deníkem Epravo.cz a za podpory Komory daňových poradců pořádá 3. ročník konference Trestní právo daňové

Letos se konference bude konat dne 12. listopadu 2020, a to ve formě živého vysílání. Témata, která během letošního ročníku konference zazní patří problematika trestní odpovědnosti právnických osob, institut zneužití práva, otázka prekluze či aktuální judikatura.

Rozhovor s Ondřejem Trubačem na webovém portálu INFO.CZ

V rozhovoru, který poskytl zakládající partner naší kanceláře Ondřej Trubač webovému portálu INFO.cz se Ondřej vyjadřuje nejen k vývoji podávání trestních oznámení ze strany finančních úřadů, ale také institutu účinné lítosti v případě zkrácení daně a podmínkám, které musí být splněny, aby mohlo dojít k zániku trestní odpovědnosti.

Bříza & Trubač v Ročence významných advokátních kanceláří

I v tomto roce byla naše advokátní kancelář zařazena do Ročenky významných advokátních kanceláří, kterou každoročně vydává portál epravo.cz, a ocitla se tak ve velmi dobré společnosti těch nejprestižnějších advokátních kanceláří.

Hledáme novou posilu do našeho týmu!

Advokátní kancelář Bříza & Trubač hledá do svého týmu posilu na pozici asistenta/asistentky.

Naše kancelář se stala partnerem projektu České Serengeti

Naše advokátní kancelář se stala partnerem neziskové organizace Česká krajina, která působí v oblasti ochrany přírody, krajiny a životního prostředí. Svým unikátním projektem České Serengeti se tato organizace snaží docílit záchrany jedné z nejcennějších přírodních lokalit v České republice.

10 otázek pro Kristiána Léka v magazínu EPRAVO.CZ

Co přivedlo Kristiána ke studiu práv a do advokacie a jakou roli v tom hrála tramvaj číslo 17?

Petr Bříza a Ondřej Trubač se podílí na nové platformě Rozumné právo

Partneři naší advokátní kanceláře, Petr Bříza a Ondřej Trubač, spolu s dalšími odborníky napříč právními obory založili novou názorovou platformu Rozumné právo.

Kdy si lze přečíst e-maily bývalého zaměstnance?

Otázkou, jak naložit s obsahem i samotnou pracovní e-mailovou schránkou bývalého zaměstnance se ve svém posledním článku zabývaly naše advokátní koncipientky Veronika Zhejbalová a Barbora Klimešová.

Business snídaně: „Jak konsolidovat finanční situaci po pandemii?“

Spojili jsme síly s odborníky z APOGEO Group a zorganizovali jsme pro Vás business snídani, která se uskuteční dne 18. 6. 2020 od 9:00 hodin v Bistro Jan Paukert.

Petr Bříza pro prestižní Kluwer Arbitration Blog

Na prestižním blogu věnujícím se mezinárodním arbitrážím, Kluwer Arbitration Blog, vyšel minulý měsíc článek, jehož autorem je Petr Bříza, zakládající partner naší advokátní kanceláře.

Článek Petra Břízy v the European Legal Forum

V prestižním odborném časopise the European Legal Forum vyšel článek Petra Břízy. Petr v něm rozebírá rozsudek Nejvyššího soudu, podle kterého nejsou otázky týkající se postoupení pohledávky, započtení pohledávek a úroků z prodlení v působnosti Vídeňské úmluvy o smlouvách o mezinárodní koupi zboží. Rozhodnutí přináší zajímavý pohled na kolizní úpravu přeshraničního postoupení a započtení pohledávek a úroků z prodlení.

O hromadných žalobách: Proč (ne)chtít zavést hromadné žaloby

Partner naší advokátní kanceláře Tomáš Hokr spolu s koncipientem Tomášem Munzarem dnes publikovali článek v EPRAVO.CZ.

Legal breakfast na téma "koroNOVINKY" online z Opera

Na množící se dotazy klientů týkající se právních souvislostí pandemie COVID-19 jsme ve spolupráci s Operem reagovali online.

Soudy dávají naději nabyvatelům bytů v rodinných domech na osvobození od daně

Ve čtvrtek 16. dubna 2020 vyšel Kristiánův článek v internetovém deníku EPRAVO.CZ, ve kterém se zabývá velmi zajímavou daňovou kauzou.

Koronavirus jako důvod pro odpuštění či slevu z nájemného u prostor sloužících k podnikání?

Petr a Kristián se v článku pro EPRAVO.CZ, který vyšel 9. dubna 2020, zamysleli nad možnostmi, které dává platné právo nájemcům, kteří mají uzavřené provozovny.

BŘÍZA & TRUBAČ opět oceněna v žebříčku Legal 500 EMEA pro rok 2020

Máme velkou radost, že i letos naše kancelář obhájila umístění v žebříčku TOP 3.

Petr pro Lidové noviny na téma vyšší moci

Petr Bříza se vyjadřoval v Lidových novinách na různé aspekty tématu vyšší moci, včetně příkladů, kdy je a není epidemie vyšší mocí. Celý článek si přečtěte v dnešních Lidových novinách.

Petr Bříza členem předsednictva Rozhodčího soudu při HK a AK ČR

Je nám potěšením oznámit, že Petr Bříza, zakládající partner advokátní kanceláře Bříza & Trubač, byl jmenován členem předsednictva Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky.

Může být koronavirus legitimním důvodem pro neplnění smluvních povinností?

Ve středu 4. 3. 2020 vyšel na serveru epravo.cz Petru Břízovi článek na v posledních dnech velmi diskutované téma, tedy koronaviru.

Je dobré, když chcete pomáhat. Ještě lepší, když víte jak.