AKTUALITY

Poslechněte si Petra Břízu v podcastu zEvropy

Jeden ze zakládajících partnerů kanceláře byl hostem podcastu spojeného s katedrou evropského práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V rozhovoru s Michalem Říhou mluvili například o kariérních začátcích Petra v době prvního předsednictví Česka v Radě EU v roce 2009.

Bříza & Trubač velmi úspěšní i v dalším prestižním ratingu The Legal 500

Hned ve čtyřech oblastech byla naše advokátní kancelář doporučena v aktuálním vydání The Legal 500 EMEA 2023.

Na světě je nový e-book o práci z domova

Advokátka kanceláře Bříza & Trubač Barbora Klimešová se podílela na příručce o problematice práce z domova (home office). Zaměstnavatelé, resp. personalisté, ale i zaměstnanci v publikaci najdou řadu užitečných tipů a informací.

Bříza & Trubač poprvé v prestižní právní ročence Chambers Europe

Analytici britské společnosti Chambers and Partners, která patří k nejlepším právním ratingům na světě, zařadili letos poprvé advokátní kancelář Bříza & Trubač do svého hodnocení v ročence Chambers Europe, a to v oblasti daňového práva.

Petr Bříza nově rozhodcem pro dopingové kauzy

Jeden ze zakládajících partnerů kanceláře byl zapsán na seznam rozhodců Národního rozhodčího soudu pro sport při Národní sportovní agentuře (NSA).

Bříza & Trubač finančně podporují pražský tým studentů v prestižní debatní soutěži CEEMC

Do chorvatského Dubrovníku zamíří na konci dubna trojice studentů pražských práv, a to nikoliv otestovat tou dobou pořád ještě chladné Jaderské moře. Jejich cílem bude změřit síly s ostatními budoucími právníky v už tradiční soutěži v simulovaném soudním řízení Central and Eastern European Moot Court (CEEMC).

Tereza Händlová o zástupčím oprávnění

Advokátní koncipientka Bříza & Trubač popsala v textu pro EPRAVO.CZ hlavní principy důležitého judikátu Nejvyššího soudu ohledně zástupčího oprávnění při střetu zájmů zástupce a zastoupeného.

Advokátní kancelář Bříza & Trubač sídlí v pražském Palladiu na adrese Na Poříčí 1079/3a

Od druhé poloviny února má advokátní kancelář novou adresu, kterou je budova nákupního centra Palladium na Náměstí Republiky. Důvod ke stěhování byl jednoduchý – expanze kanceláře a rostoucí počet právníků, jimž velikost původních prostor přestala dostačovat.

Ondřej Trubač bronzovým Daňařem roku

Jeden ze zakládajících partnerů kanceláře Ondřej Trubač se umístil na třetím místě v 13. ročníku soutěže Daňař a daňová firma roku, kterou pořádá vydavatelství Wolters Kluwer.

Aktualizovaný překlad zákona o mezinárodním právu soukromém (ZMPS)

Po téměř deseti letech je k dispozici nově aktualizovaný anglický překlad zákona č. 91/2012 Sb., který upravuje právní poměry s cizím prvkem. Naše kancelář v roce 2014 zajistila překlad původní verze tehdy nového zákona. Nyní dává k dispozici překlad ve znění všech novel, kterými zákon v mezidobí prošel.

Pozor na obchodování s kryptoměnami, zaznělo na konferenci o tax compliance

Nejen o tom, na co se budou letos zaměřovat finanční úřady v Česku, ale například i o nejnovějším vývoji ohledně evidence skutečných majitelů nebo whistleblowingu přednášeli partneři a advokáti Bříza & Trubač na online semináři pořádaném společností EPRAVO.CZ v lednu letošního roku.

Tým Bříza & Trubač se rozšířil o tři nové posily

Novými členy advokátní kanceláře se stali advokát Martin Bareš spolu s koncipienty Annou Kalašnikovovou a Kristiánem Hajdukem.

Členové Bříza & Trubač budou přednášet na konferenci o tax compliance

Ve čtvrtek 19. ledna se bude konat online konference organizovaná společností EPRAVO.CZ, která se bude týkat podstatných (nejen) daňových novinek, na něž by se podnikatelům nemuselo v roce 2023 vyplatit zapomenout.

Advokátka Markéta Kořínková byla součástí panelu na konferenci s protikorupční tématikou

Advokátka Bříza & Trubač Markéta Kořínková vystoupila na prosincové konferenci organizované Prague City University o protikorupčních opatřeních v souvislosti s dosažením cílů udržitelného rozvoje.

Zakládající partner Bříza & Trubač (nejen) o generacích Y a Z

Ondřej Trubač se v úvodníku Bulletinu advokacie (11/22) zamýšlí nad soužitím zástupců všech generací v advokacii.

Právní poradenství pro BizzTreat při spojení se skupinou SUDOP

Advokátní kancelář Bříza & Trubač poskytovala právní poradenství BizzTreat, české technologické společnosti zaměřené na datovou analytiku, při jejím akvírování ze strany projektové a inženýrské skupiny SUDOP.

Vyšlo druhé vydání úspěšné publikace o právu EU s Petrem Břízou jako spoluautorem

Druhé vydání knihy Vnitrostátní aplikace práva Evropské unie, jejímž spoluautorem je i zakládající partner naší advokátní kanceláře Petr Bříza, vyšlo v první polovině prosince. Kniha je vzhledem ke svému zaměření užitečným nástrojem pro všechny praktikující právníky v Česku, neboť právo EU na nás dnes číhá prakticky na každém kroku.

Přednášky Petra Břízy a Marty Zavadilové pro soudce, státní zástupce a kolegy advokáty

Ještě nyní v adventním období se uskuteční několik seminářů jednoho ze zakládajících partnerů kanceláře Petra Břízy a advokátky Marty Zavadilové, které se budou týkat sporové agendy, práva EU a mezinárodního práva soukromého.

Konference Trestní právo daňové už příští týden

Už ve čtvrtek 10. listopadu se bude v Praze konat prestižní a výborně obsazená konference Trestní právo daňové, na níž vystoupí přední experti a kterou spolupořádá advokátní kancelář Bříza & Trubač.

Markéta Polendová o evidenci skutečných majitelů

Od začátku října je účinná novela zákona o evidenci skutečných majitelů. Jaké dopady budou mít změny, které přináší, do praxe? V článku pro EPRAVO.CZ se o nich rozepsala advokátní koncipientka Bříza & Trubač Markéta Polendová.

Partneři kanceláře přednášeli o daňové kriminalitě

V životě podnikatelů nezřídka nastanou situace, kdy jim daňové otázky takříkajíc přerostou přes hlavu. Ve své přednášce 14. října 2022 v rámci kurzu Juridikum na téma „Typické situace, kdy podnikatele „zasáhne“ trestní právo daňové a jak jim čelit“ se Ondřej Trubač a Patrik Koželuha snažili tyto situace účastníkům přednášky co nejvíce přiblížit.

Petr Bříza jedním z autorů nově vydané publikace „Převody obchodních podílů a akcií“

Partner naší advokátní kanceláře Petr Bříza se zabýval některými otázkami přeshraničních převodů podílů a akcií v nové publikaci autorského kolektivu pod záštitou editorů Bohumila Havla a Zuzany Nevolné

Tomáš Hokr vystoupil na arbitrážní konferenci v Bratislavě

Dne 8. září v Bratislavě se uskutečnila konference mladých právníků činných v oblasti mezinárodní arbitráže pod záštitou ICC YAAF, v rámci které vystoupil i partner naší kanceláře Tomáš Hokr.

Bříza & Trubač se podílí na přípravě vzorové investiční dokumentace pro startupy

Naše kancelář se zapojila do projektu, jehož cílem je vytvořit jednotnou investiční dokumentaci pro startupy, fondy a jiné začínající společnosti

Je dobré, když chcete pomáhat. Ještě lepší, když víte jak.