Náš tým

Mgr. Ondřej Lukeš

E-mail: ondrej.lukes@brizatrubac.cz


Oblasti specializace


Vzdělání

  • Právnická fakulta Univerzity Karlovy (Mgr. 2014)

Hlavní oblasti specializace

  • Transakce, korporátní právo, energetické právo, závazkové právo, právo nemovitostí, insolvenční právo, bankovní regulace a právo kapitálových trhů.

Jazyky, v nichž poskytuje právní služby

  • čeština
  • angličtina

Předchozí působení

Ondřej začínal svou profesní dráhu v advokátní kanceláři BBH a před příchodem do advokátní kanceláře Bříza & Trubač působil téměř 5 let v advokátní kanceláři Skils. Ondřej získal celou řadu dalších profesních zkušeností v oblasti energetiky, daní, účetnictví, nemovitostí, insolvencí a exekucí.

Reference

Ondřej má rozsáhlé zkušenosti s korporátním právem a zejména s transakční agendou. Podílel se na celé řadě významných, často miliardových a přeshraničních transakcích, mezi kterými lze zmínit vstup strategického investora do společnosti Kiwi.com, prodej aktiv skupiny ČEZ v Rumunsku, Bulharsku, Turecku a Polsku, akvizice několika evropských společností zabývajících se moderními službami v oblasti energetiky, založení společného podniku australské společnosti EMH a skupiny ČEZ, jehož projektem je těžba lithia na Cínovci, nákup společností Wüstenrot působících na českém finančním trhu ze strany Moneta Money Bank, příprava spojení Air Bank a Moneta Money Bank a celé řadě dalších významných transakcí na bankovním a energetickém trhu. Ondřej má také zkušenosti s právní agendou v oblasti energetického tradingu, které získal v rámci svého působení ve skupině EPH a později využil při poradenství skupině ČEZ při její divestici největších onshore větrných parků v Evropě. Kromě toho Ondřej poskytoval poradenství několika předním finančním institucím v oblasti práva kapitálových trhů, včetně dluhopisového financování.

Poslední aktuality