Specializace

Transakce

V oblasti akvizic a přeměn obchodních společností poskytujeme transakční právní poradenství především v souvislosti s přípravou smluv o převodu podílů, realizací přeměn obchodních společností a s přípravou akcionářských smluv. Náš tým M&A má velké zkušenosti také se smluvní dokumentací týkající se úvěrového financování či smlouvami o prodeji závodu. Kvalitní právní poradenství v oblasti M&A je pro nás nepředstavitelné bez podpory spolupracujících finančních poradců, a to zejména v oblasti daní a účetnictví. S ohledem na přední postavení naší advokátní kanceláře v oblasti daňového práva tak spolupracujeme s daňovými poradci i při poskytování poradenství v oblasti transakcí.

Naše právní praxe zahrnuje:

  • právní due diligence obchodních společností;
  • plánování transakce při projektech akvizice a přeměn obchodních společností;
  • právní podpora při obchodních jednáních v souvislosti se sjednáváním podmínek transakce (termsheet);
  • příprava a revize transakční dokumentace v oblasti akvizic („obecné“ a „realizační“ smlouvy o převodu podílu, akcionářské smlouvy);
  • zastupování ve sporech z transakčních smluv.

Poslední články z oblasti

Diskusní snídaně na téma Tax Compliance v OPERO

V úterý dne 11. února 2020 naše advokátní kancelář pořádala ve spolupráci se společností EPRAVO.CZ pracovní snídani na téma Tax Compliance.

Petr Bříza na setkání o vzorovém zákoně UNCITRAL

Dne 11. 2. 2020 moderoval náš partner Petr Bříza diskusi na téma implementace vzorového zákona o mezinárodní obchodní arbitráži do českého právního řádu .

Patrik Koželuha

Expert na oblast transakcí

Mám zájem o konzultaci

Naše specializace