Specializace

Transakce

V oblasti akvizic a přeměn obchodních společností poskytujeme transakční právní poradenství především v souvislosti s přípravou smluv o převodu podílů, realizací přeměn obchodních společností a s přípravou akcionářských smluv. Náš tým M&A má velké zkušenosti také se smluvní dokumentací týkající se úvěrového financování či smlouvami o prodeji závodu. Kvalitní právní poradenství v oblasti M&A je pro nás nepředstavitelné bez podpory spolupracujících finančních poradců, a to zejména v oblasti daní a účetnictví. S ohledem na přední postavení naší advokátní kanceláře v oblasti daňového práva tak spolupracujeme s daňovými poradci i při poskytování poradenství v oblasti transakcí.

Naše právní praxe zahrnuje:

  • právní due diligence obchodních společností;
  • plánování transakce při projektech akvizice a přeměn obchodních společností;
  • právní podpora při obchodních jednání v souvislosti se sjednáváním podmínek transakce (termsheet);
  • příprava a revize transakční dokumentace v oblasti akvizic („obecné“ a „realizační“ smlouvy o převodu podílu, akcionářské smlouvy);
  • zastupování ve sporech z transakčních smluv.

Poslední články z oblasti

Petr Bříza přednášel na konferenci Soukromé právo 2019

Dne 28.11.2019 se v prostorách Hotelu International Praha konal osmý ročník již tradiční v celorepublikovém měřítku nejvýznamnější civilistické konference "Soukromé právo 2019".

Ondřej Trubač a Kristián Léko na konferenci Daňový řád 2019

V dnech 25.-26.11.2019 se konala tradiční konference zaměřená na správu daní "DAŇOVÝ ŘÁD 2019", které se zúčastnili Ondřej Trubač a Kristián Léko.

Patrik Koželuha

Expert na oblast transakcí

Mám zájem o konzultaci

Naše specializace