Náš tým

Mgr. Patrik Koželuha

E-mail:   patrik.kozeluha@brizatrubac.cz
Telefon: +420 773 529 312


Oblasti specializace


Vzdělání

 • Právnická fakulta Univerzity Karlovy (Mgr. 2009 - 2014, doktorský studijní program 2015 – nyní)

Další studijní pobyty

 • Univerzita v Lutychu, Belgie (květen 2017)

 • Soudní dvůr Evropské unie – studijní stáž (květen 2013)

Hlavní oblasti specializace

Korporátní právo, závazkové právo, pracovní právo, insolvenční právo, cizinecké právo, ochrana osobních údajů, daňové právo procesní.

Jazyky, v nichž poskytuje právní služby

 • čeština
 • angličtina
 • francouzština

Profesní zkoušky

 • advokátní zkouška (prospěl výtečně)

Členství v profesních, odborných organizacích, rozhodčích institucích a poradních sborech

 • Česká advokátní komora

Předchozí působení

Patrik je partnerem působícím v advokátní kanceláři Bříza & Trubač. Před zahájením spolupráce s advokátní kanceláří Bříza & Trubač působil téměř 7 let u Schaffer & Partner Legal s.r.o., advokátní kancelář. Absolvoval také stáž na Úřadu vlády ČR, kde se v rámci odboru koncepčního a institucionálního podílel na přípravě podkladů pro jednání v rámci institucí a orgánů EU.

Reference

Ve své právní praxi se zaměřuje zejména na právo obchodních společností, závazkové právo, insolvenční právo a pracovní právo. Patrik má rozsáhlé zkušenosti se smluvní agendou, a to především s přípravou obchodních smluv (včetně smluv s mezinárodním prvkem) a obchodních podmínek pro české i zahraniční klienty. V oblasti insolvenčního práva má zkušenosti s právním poradenstvím věřitelům v insolvenčním řízení a incidenčními spory. Patrik se rovněž podílí na poskytování pracovněprávního poradenství, a to jak pokud jde o přípravu pracovněprávní dokumentace pro klienty, tak i řešení případných pracovněprávních sporů.

V rámci své odborné specializace se Patrik rovněž zabývá problematikou právních aspektů imigrace fyzických osob zejména v souvislosti s mezinárodním podnikáním (cizinecké právo), problematikou ochrany osobních údajů a právní úpravou ochrany spotřebitele a poskytování spotřebitelského úvěru, a to včetně evropské regulace těchto oblastí.

Publikační činnost

 • WINTR, Jan, KOŽELUHA, Patrik. Teleological Interpretation in Czech case law. The Lawyer Quarterly, č. 2/2015.
 • KOŽELUHA, Patrik. Úmysl zákonodárce v interpretaci práva, Časopis Všehrd, dostupné online.
 • KOŽELUHA, Patrik. Smlouva o uzavření budoucí smlouvy – porovnání občanskoprávní a obchodněprávní úpravy, 23. 8. 2011, Epravo.cz, dostupné online.
 • KOŽELUHA, Patrik. Novela zákona o veřejných zakázkách: krok zpět či odstranění nepraktických opatření? Epravo.cz, 17. 1. 2014, dostupné online.
 • KOŽELUHA, Patrik. Nový zákon o evidenci skutečných majitelů, 14.4. 2021, epravo.cz, dostupné online.

Poslední aktuality

Bříza & Trubač spolupořádala online seminář Tax Compliance 2022

Advokátní kancelář Bříza & Trubač, společně s portálem EPRAVO.CZ a poradenskou kanceláří LeitnerLeitner uspořádali online seminář Tax Compliance 2022, na kterém přednášeli naši partneři Ondřej Trubač a Patrik Koželuha

Co si pohlídat při investičním vstupu do start-upu?

Ať už máte start-up nebo jste investorem plánující vstup do start-upu, bude se vám hodit náš praktický průvodce.

Bříza & Trubač spolupořádá online seminář Tax Compliance 2022

Advokátní kancelář Bříza & Trubač, společně s portálem EPRAVO.CZ a poradenskou kanceláří LeitnerLeitner, připravili online seminář Tax Compliance 2022 o daňových rizicích, kde vystoupí i soudkyně NSS.