Náš tým

Mgr. Anna Kalašnikovová

E-mail: anna.kalasnikovova@brizatrubac.cz
 


Oblasti specializace


Vzdělání

  • Právnická fakulta Univerzity Karlovy (Mgr., 2021)
  • McGill University, Kanada (2018)

Hlavní oblasti specializace

Řešení sporů, Transakční poradenství, Smluvní agenda

Jazyky, v nichž poskytuje právní služby

  • čeština
  • angličtina

Předchozí působení

Anna je advokátní koncipientkou v Bříza & Trubač od ledna 2023. Předtím působila jako advokátní koncipientka v advokátní kanceláři Clifford Chance Prague (2021-2022). V průběhu studií Anna absolvovala jednosemestrální pobyt na McGill University v Kanadě (2018) a pracovala na pozici paralegal ve společnosti CETIN a.s. (2015-2017) a advokátní kanceláři PIERSTONE (2018). Anna od roku 2020 působí jako kouč týmu Právnické fakulty Univerzity Karlovy v největší mezinárodní soutěži v oblasti soukromého práva Willem C. Vis Moot Competition.

Poslední aktuality

Aktuální články našich kolegů k nálezu ÚS a novele zákoníku práce

V nálezu ze dne 17. ledna 2023 se Ústavní soud zabýval přiměřeností odškodnění za újmu na zdraví stěžovatele, kterému se v důsledku vzetí do vazby (po jejímž výkonu byl zproštěn obžaloby), rozvinula mimo jiné těžká posttraumatická stresová porucha.

Anna Kalašnikovová o poskytnutí zajištění podnikatelského úvěru fyzickou osobou

Obchodní společnosti jsou při sjednávání svého financování často postaveny před požadavek věřitele, aby zajištění či ručení při jejich financování poskytli i koneční vlastníci těchto společností. Nabízí se tak otázka, zda toto zajištění konečný vlastník, jako fyzická osoba, uzavírá z pozice podnikatele nebo spotřebitele a zda se tak na něj vztáhnou pravidla chránící spotřebitele.

Tým Bříza & Trubač se rozšířil o tři nové posily

Novými členy advokátní kanceláře se stali advokát Martin Bareš spolu s koncipienty Annou Kalašnikovovou a Kristiánem Hajdukem.